Vítejte v digitálním průvodci

Prozkoumejte klíčová díla výstavy KINETISMUS: 100 let elektřiny v umění, ať už jste přímo v Kunsthalle Praha nebo kdekoliv jinde.

Jste u nás v Kunsthalle?

Ano

Ne

Vyberte si trasu

Na výběr máte dvě tematické trasy.

Visionary

Play

 • Play
  Arrow

  Visionary

  Visionary trasa čerpá inspiraci z díla a myšlenek českého avantgardního umělce Zdeňka Pešánka. Ve svém textu Kinetismus s podtitulem Kinetika ve výtvarnictví – barevná hudba, který začal sepisovat v roce 1924 coby „přispění k úsilí o nové umělecké formy“, Pešánek představuje rozličné principy a metody vycházející z vlastní umělecké praxe.

  Pešánek svými teoriemi otevřel cestu interaktivním multimediálním projektům i prostředím, které předznamenaly vznik nových médií. V souladu s modernistickými východisky se odklonil od tradice a podporoval využití moderních technologií a nových materiálů i postupů. Na příkladu Pešánkových vlastních děl a výběru třinácti děl umělců následujících generací vás zveme, abyste se seznámili s uměním budoucnosti tak, jak si jej Pešánek představoval před sto lety.

 • Play
  Arrow

  Play

  V Play trase objevíte hravou stránku výstavy. Vybraná díla jsou interaktivní a můžete je ovlivnit svým pohybem, hlasem, stínem nebo myslí. Chcete se stát součástí oblohy s létajícími ptáky, zasnít se pomocí stroje na sny, projet si na kole město z písmen? Play trasa vás provede dvanácti vystavenými díly, která vás vyzvou k doteku i k zamyšlení. V závěru můžete vytvořit své vlastní dílo v rámci digitální stěny Art Wall, vyzkoušet si různé umělecké přístupy v Kidshalle nebo si odpočinout ve Věži.

  Bez kreativních návštěvníků není kreativního díla. PLAY NOW!

Spustit průvodce

O aplikaci

Jak použít digitálního průvodce a k čemu slouží?

Úvodní slovo